Tacos vegjetale

Taco-Finish-1024 × 683

Tacos vegjetale

Tacos vegjetale

 • 1 kanaçe fasule të zeza me pak natrium
 • 1 kanaçe misër me kokërr të plotë (pa shtuar sheqer)
 • 1 piper zile
 • 1 avokado e plotë (opsionale)
 • 1 / 2 qepë e kuqe
 • 1/4 filxhan lëng limoni
 • 2 lugë mjaltë
 • 1 tsp pluhur djegës
 • 1 lugë qimnon
 • Kripë dhe piper për shije
 • Tortilla misri ose mielli
 1. Kulloni fasulet e zeza dhe pije. Kulloni misrin. Përziejini së bashku në një tas më të madh përzierjeje

 2. Pres piper zile dhe qepë të kuqe. Shtoni në përzierjen e misrit dhe fasuleve të zeza

 3. Në një tas të veçantë përzieni mirë lëng gëlqere, mjaltë, pluhur djegës, qimnon, kripë dhe piper

 4. Hidh mbi përzierje veggie

 5. Vendosni përzierje veggie në një tortilë për një tako të shijshme. Zbukuroni me cilantro të freskët dhe djathë

 6. Opsioni: shërbejeni përzierjen e perimeve mbi gjoksin e pulës së gatuar ose peshkun e gatuar

Kjo do të mbyllet brenda 20 sekonda