Sallatë spinaqi luleshtrydhe

Luleshtrydhe-Sallatë-Përfundim-1024 × 724

Sallatë spinaqi luleshtrydhe

Sallatë spinaqi luleshtrydhe

Koha Prep15 minuta
servings: 6 Njerëz

Përbërësit

 • 6 gota spinaq i freskët
 • 2 gota luleshtrydhe me feta
 • 1 / 2 filxhan arrë ose farë e zgjedhur (bajame, arre, fara kungulli, pecan)
 • 1 / 4 filxhan qepë e kuqe i copëtuar
 • 1 / 2 filxhan vaj ulliri
 • 1 / 4 filxhan Uthull balsamike
 • Kripë dhe piper për shije

Udhëzime

 • Lani spinaqin e freskët dhe vendoseni në një enë të madhe
 • Fetë luleshtrydhe
 • Prisni qepët
 • Në një tas të veçantë përzieni vaj ulliri, uthull balsamike, kripë dhe piper. Përziejeni mirë dhe hidhni shi mbi përzierjen e sallatës
 • Sallata kryesore me arra të zgjedhura