SNAP Bütçesiyle "Sağlıklı" Satın Alma

Screenshot_2019-08-26 Gönderi GCFB

SNAP Bütçesiyle "Sağlıklı" Satın Alma

USDA, 2017 yılında, SNAP kullanıcısının genel olarak en çok satın aldığı iki ürünün süt ve alkolsüz içecekler olduğunu bildirdi. Rapor ayrıca her SNAP dolarının 0.40 dolarının meyveler, sebzeler, ekmek, süt ve yumurtaya gittiğini de içeriyor. Başka bir 0.40 dolar paketlenmiş yemek, tahıl, süt, pirinç ve fasulyeye gitti. Kalan 0.20 $ meşrubat, cips, tuzlu atıştırmalıklar ve tatlılara gidiyor. Tüm SNAP alıcılarının sağlıklı yiyecekler satın almak için yardımlarını kullanmadığı bir sır değil. Ama varsayımlar yapmaya ve bu satın alımları eleştirmeye başlamayalım. Okullarda beslenmenin nadiren öğretildiğini ve doktorların nadiren konu hakkında tavsiyelerde bulunduğunu hatırlatmak isterim; Bu yüzden, SNAP alıcılarının neden gazlı içecek ve diğer "abur cubur" satın aldıklarına dair sonuçlara atlamak yerine, bu satın alma işlemlerinin nasıl değiştirileceğini keşfedelim!

SNAP dolarlarınız, haftanız ve ayınız boyunca çok daha uzun sürecek yemekler için kullanılabilir ve dolarınızı gerçekten daha da uzatır. Buna karşılık, umarım daha az hasta gününüz olur veya en azından yeni market alışverişi yöntemlerinizle kendinizi biraz daha enerjik hissedersiniz. Teksas'ta SNAP yardımı alan 4 kişilik ortalama hane, ayda yaklaşık 460 dolar fayda elde ediyor (internet araştırmasına dayalı olarak, bu sayı birçok alıcı için farklı görünebilir). Bu, haftalık 160 dolarlık bir bütçeye denk geliyor. Bütçede kalmak çok önemlidir ve buna yardımcı olmak için yemek planlaması çok önemlidir. 160 dolarlık sağlıklı kahvaltıların, öğle yemeklerinin, atıştırmalıkların ve akşam yemeklerinin neye benzediğini inceleyeceğim.

Maceram beni "sağlıklı" bir alışveriş yaptığım yerel bir HEB'e götürüyor. Bu bütçeyi kullanarak dört kişilik bir aile için örnek bir haftalık yemek planı oluşturdum.

Bir haftalık ilk kahvaltı. Çeşitli şekillerde kullanılabilecek öğeleri satın almaya çalışın; bu dolarınızı daha da uzatacaktır. Daha ucuz olduğunda mağaza markalarını tercih edin. Pastırma ve sosis gibi işlenmiş et satın alıyorsanız; denemek doğal ürünleri veya sodyumu azaltılmış ürünleri seçin. Bu pastırma, paket başına 4.97 $ 'lık "savurganlık" ürünlerimizden biriydi, ama buna değer! % 100 tam buğday ekmek en sağlıklı ve sadece 1.29 dolardı, beyaz ekmeklerden sadece birkaç sent daha fazla. Seç sade yoğurtlar, halihazırda aromalı olanlar yerine (bunlar ilave şeker ile yüklüdür); bunun yerine kendininkini ekle bal ve meyve gibi doğal tatlandırıcılar. Yulaf ezmenizi de aynı şekilde tatlandırın! Bol meyve ve sebze de eklediğinizden emin olun (bizimki sonraki resimlerde!)

$ 24.33

Yumurtalar - 18 ct: 2.86 $

Pastırma - 2 parça: 4.97 dolar x 2 = 9.94 dolar

Sade az yağlı yoğurt: 1.98 dolar

Yulaf - 42 oz: 1.95 dolar

Tatlım - 12 oz2.55 $

Portakal suyu + kalsiyum - yarım litre: 1.78 dolar

% 1 Süt - 1 gal: 1.98 $

% 100 tam buğday ekmeği- 1.29 dolar

Sıradaki öğle yemeği. Sandviçler uygun fiyatlı iyi bir seçenektir. Hindi veya peynirli jambon ve fıstık ezmesi + muz + bal seçtik. İlginç olması için her gün karıştırın. Dökme peynir Kendinizi kestiğiniz, önceden dilimlenmiş peynir satın almaktan daha ucuzdur, ayrıca doğaldır! Fıstık ezmesini seçerken, en az şeker miktarı. Bütçede varsa, seçin daha düşük sodyum veya doğal çeşitler öğle yemeği eti. Sandviçinize daha fazla lezzet katmak için kahvaltıdan ve akşam yemeğinden sebzelerden arta kalan pastırma kullanın.

$ 20.91

% 100 tam buğday ekmeği: 1.29 dolar

Mandalina portakalları: 3.98 dolar

Muz: pound başına 0.48 dolar, ~ 1.44 dolar

Türkiye - 10 ons2.50 $

Jambon - 12 oz: 2.50 dolar

Fıstık ezmesi - 16 ons2.88 dolar

Peynir - 32 oz: 6.32 dolar

Gün boyunca atıştırmalıklar teşvik edilir (sağlıklı oldukları sürece!) İşte bunlardan bazıları harika seçenekler: küp peynirler, taze meyveler ve sebzeler, humus, salsa, fıstık ezmesi + kraker, kuruyemiş, kuru meyve ve hatta patlamış mısır (daha az tuz eklenmiş). Atıştırmalık satın almak yığın para biriktirmenize yardımcı olabilir; genellikle bir haftadan fazla sürer.

$ 18.98

Bebek havuç - 32 oz: 1.84 $

Şekersiz elma püresi - 46 oz: 1.98 dolar

Trail karışımı - 42 oz: 7.98 dolar

Patlamış mısır - 5 oz: 1.79 dolar

Simit - 15 oz: 1.50 dolar

Kivi - 3/1 Dolar: 2.00 Dolar

Humus - 10 oz: 1.89 dolar

Akşam yemekleri günün en pahalı yemeği olabilir. Kullanılabilecek öğeleri seçtik birden çok yemek ve gün. Kutu, konserve veya şişelenmiş ürünleri seçerken, sodyum ve şeker bakımından daha düşük veya hiç eklenmemiş olanları seçin. Konserve ve dondurulmuş sebzeler / meyveler taze olanlar kadar sağlıklıdır ve bazen daha ucuzdur. Baharatsız etleri seçin ve kendiniz baharatlayın. Seçtiğimiz yemeklerden bazıları yapacak kalanlar ya da başka bir öğün hazırlamak için yeteri kadar parça arttı.

$ 14.23

Yemek 1: Barbekü Domuz eti, fırınlanmış patates ve yeşil fasulye

Domuz pirzolası - 9 ct: 7.69 dolar

Fırında patates - 5 lbs2.98 dolar

Barbekü sosu - 14 oz: 2.00 dolar

Yeşil fasulye - 2 kutu: 0.78 dolar x 2 = 1.56 dolar

$ 15.47

Yemek 2: İtalyan tavuğu, kahverengi pirinç ve brokoli

Tavuk göğsü: 10.38 dolar

Salata sosu - 14 oz: 1.86 $

Brokoli - 12 oz: 1.28 dolar x 2 = 2.56 dolar

Kahverengi pirinç - 16 oz: 0.67 dolar

$ 11.94

Yemek 3: Sosis, pilav ve sebzeler

Sığır sosisi - 12 ons: 3.99 x 2 = 7.98 dolar

Dondurulmuş sebzeler - 14 oz: 1.98 dolar x 2 = 3.96 dolar

$ 9.63

Yemek 4: Hindi tacos veya quesadillas w / salsa

Tortilla - 0.98 dolar

Siyah fasulye - 15 ons: 0.78 x 2 = 1.56 dolar

Soğan: 0.98 dolar

Domates - 1.48 dolar

Avokado - 0.68 ABD doları x 2 = 1.36 ABD doları

Hindi öğütülmüş - 1 lb2.49 ABD doları

Mısır - 15.25 oz = 0.78 ABD doları

Yemek 5: Salata ve kabak ile hindi spagetti

Organik salata karışımı - 3.98 dolar

Mantarlar - 1.58 dolar

Çeri domates - 1.68 dolar

Salatalık - 2 x 0.50 ABD Doları = 1.00 ABD Doları

$ 14.88

Hindi öğütülmüş - 1 lb2.49 ABD doları

Buğday eriştesi - 16 oz: 1.28 dolar

Kabak - 0.98 ABD doları / lb

Spagetti sosu - 24 oz: 1.89 dolar

$ 66.15

Akşam yemeği için toplamımız 66.15 dolardı; toplamımızı getirmek

haftalık tutar tüm öğünler için yaklaşık 130 $ 'dır. Fiyat farklılıklarına izin vermek ve bireysel yemek tercihlerine izin vermek için 160 $ ​​'ın altına inmeyi seçtik.

Sağlıklı yaşam bir bütçeyle mümkündür, sadece dikkatli bir planlama gerektirir. Bu seçenekleri ve yemekleri karıştırmaktan çekinmeyin; sadece bir akşam yemeği öğesi olduğunu söylediği için, öğle yemeği veya kahvaltı yemeği olamayacağı anlamına gelmez!

—- Jade Mitchell, Beslenme Eğitimcisi

—- Kelley Kocurek, RD Stajyeri

** Telif hakkı feragatnamesi: Bu resimlerde gösterilen marka ve ürünlerin hiçbirinin haklarına sahip değiliz. Bu resimleri sağlıklı ve uygun fiyatlı yaşamı teşvik etmek için kullanıyoruz. Tüm resimler HEB'de çekilmiştir. **