Ledarskap

Donnie VanAckeren - VD och koncernchef
Donnie@galvestoncountyfoodbank.org

Administrativt supportteam

Michelle Cristan – Office Associate

Resursutvecklingsteam

Julie Morreale - utvecklingskoordinator
Julie@galvestoncountyfoodbank.org

Amanda McCarty - marknadsföringskoordinator
Amanda@galvestoncountyfoodbank.org

Kim Clark – Volontärsamordnare
Volunteer@galvestoncountyfoodbank.org

Jessica Bouvier – Donator Relations Coordinator
Jbouvier@galvestoncountyfoodbank.org

Emmanuel Blanco – Community Resource Navigator
Eblanco@galvestoncountyfoodbank.org

Team för affärsverksamhet

Rita Boyer - chef för specialprojekt
Rita@galvestoncountyfoodbank.org

Jeff Gordon - Projektkoordinator
Jeff@galvestoncountyfoodbank.org

Kelly Boyer - Programledare
Kelly@galvestoncountyfoodbank.org

Kamisha Moore - Programassistent
Kmoore@galvestoncountyfoodbank.org

Kristy McCoy – Bokhållare
Payables@galvestoncountyfoodbank.org

Lagerlag

Cyrena Hileman - Inventory Control Manager
Cyrena@galvestoncountyfoodbank.org

Jordan Van Aceren – Lagerkoordinator
Jordan@galvestoncountyfoodbank.org

Barry Massey – Lager/skafferi Supervisor

JC Wiley – Lager/skafferi Associate

James Averitt – Warehouse Associate/ Class A-förare

Kervin Smith – Lagerassistent/ Klass A-förare

Sam Davis – Warehouse Associate/ Class A-förare

Vicente Gonzalez- lager/upphämtningsassistent

Nutrition Team

Karee Freeman – Koordinator för kostutbildning
Kfreeman@galvestoncountyfoodbank.org

Alexis Bosquez – Kostpedagog
Abosquez@galvestoncountyfoodbank.org

Aemen Farooqui – Nutritionspedagog
Afarooqui@galvestoncountyfoodbank.org

Lana Gaspar – Kostpedagog
agaspar@galvestoncountyfoodbank.org

Charli Harlen – Kostpedagog
charlen@galvestoncountyfoodbank.org