Ledarskap

Donnie VanAckeren - VD och koncernchef
Donnie@galvestoncountyfoodbank.org

Administrativt supportteam

Cristina Ortega- Receptionsassistent

Resursutvecklingsteam

Julie Morreale – Utvecklingschef
Julie@galvestoncountyfoodbank.org

Kim Clark – Volontärsamordnare
Volunteer@galvestoncountyfoodbank.org

Sarah Sckittone – utvecklingssamordnare (donatorrelationer)
ssckittone@galvestoncountyfoodbank.org

Miranda Ramos- utvecklingssamordnare
Mramos@galvestoncountyfoodbank.org

Ida Quezada- Community Resource Navigator
iquezada@galvestoncountyfoodbank.org

Team för affärsverksamhet

Rita Boyer - chef för specialprojekt
Rita@galvestoncountyfoodbank.org

Jeff Gordon - Projektkoordinator
Jeff@galvestoncountyfoodbank.org

Kelly Boyer - Programledare
Kelly@galvestoncountyfoodbank.org

Kristy McCoy – Bokhållare
Payables@galvestoncountyfoodbank.org

Shelby Carlilie- Programassistent
Scarlile@galvestoncountyfoodbank.org

Lagerlag

Cyrena Hileman - Inventory Control Manager
Cyrena@galvestoncountyfoodbank.org

Jordan Van Aceren – Lagerkoordinator
Jordan@galvestoncountyfoodbank.org

Barry Massey – Lager/skafferi Supervisor

JC Wiley – Lager/skafferi Associate

James Averitt – Warehouse Associate/ Class A-förare

Kervin Smith – Lagerassistent/ Klass A-förare

Sam Davis – Warehouse Associate/ Class A-förare

Vicente Gonzalez- lager/upphämtningsassistent

Paul Cook- Warehouse Associate/Klass A-förare

Ron Elliott- Warehouse Associate/Klass A-förare