Sallatë spinaqi luleshtrydhe

Luleshtrydhe-Sallatë-Përfundim-1024 × 724

Sallatë spinaqi luleshtrydhe

Sallatë spinaqi luleshtrydhe

 • 6 gota spinaq të freskët
 • 2 gota luleshtrydhe (të prera në feta)
 • 1/2 filxhan arrë ose farë të zgjedhur ((bajame, arra, fara kungulli, arra))
 • 1/4 filxhan qepë të kuqe (copëtuar)
 • 1 / 2 filxhan vaj ulliri
 • 1/4 filxhan uthull balsamike
 • Kripë dhe piper për shije
 1. Lani spinaqin e freskët dhe vendoseni në një enë të madhe

 2. Fetë luleshtrydhe

 3. Prisni qepët

 4. Në një tas të veçantë përzieni vaj ulliri, uthull balsamike, kripë dhe piper. Përziejeni mirë dhe hidhni shi mbi përzierjen e sallatës

 5. Sallata kryesore me arra të zgjedhura

Kjo do të mbyllet brenda 20 sekonda