Sallatë makarona pule Pesto

Pesto-Pasta-Finish-1024 × 682

Sallatë makarona pule Pesto


Sallatë makarona pule Pesto

 • tenxhere gatimi
 • 1 kanaçe pule në ujë
 • 1/2 qepë
 • 1/2 filxhan salcë pesto
 • 1 filxhan domate të copëtuar ose domate qershi
 • 1 / 4 filxhan vaj ulliri
 • 1 kg makarona sipas dëshirës tuaj (spageti, makarona, papion)
 • Djathë parmixhano për zbukurim
 1. Gatuajini makaronat sipas paketimit dhe vendosini në tas të madh

 2. Prisni domate dhe qepë ndërsa makaronat janë duke gatuar

 3. Shtoni pulë, perime, vaj ulliri dhe pesto në makaronat e gatuara

 4. Zbukuroni me djathë parmixhano nëse dëshironi dhe shërbejeni të ngrohtë!

Kjo do të mbyllet brenda 20 sekonda