Tacos vegjetale

Taco-Finish-1024 × 683

Tacos vegjetale

Tacos vegjetale

Koha Prep20 minuta
servings: 6 Njerëz
kalorive: 100kcal

Përbërësit

 • 1 mund fasule të zeza me natrium të ulët
 • 1 mund misër i tërë bërthamës (pa shtuar sheqer)
 • 1 piper zile
 • 1 gjithë avokado (opsionale)
 • 1 / 2 qepë e kuqe
 • 1 / 4 filxhan lëng gëlqereje
 • 2 tsp mjaltë
 • 1 tsp pluhur djegës
 • 1 tsp qimnon
 • Kripë dhe piper për shije
 • Tortilla misri ose mielli

Udhëzime

 • Kulloni fasulet e zeza dhe pije. Kulloni misrin. Përziejini së bashku në një tas më të madh përzierjeje
 • Pres piper zile dhe qepë të kuqe. Shtoni në përzierjen e misrit dhe fasuleve të zeza
 • Në një tas të veçantë përzieni mirë lëng gëlqere, mjaltë, pluhur djegës, qimnon, kripë dhe piper
 • Hidh mbi përzierje veggie
 • Vendosni përzierje veggie në një tortilë për një tako të shijshme. Zbukuroni me cilantro të freskët dhe djathë
 • Opsioni: shërbejeni përzierjen e perimeve mbi gjoksin e pulës së gatuar ose peshkun e gatuar