Sallatë makarona pule Pesto

Pesto-Pasta-Finish-1024 × 682

Sallatë makarona pule Pesto


Sallatë makarona pule Pesto

Koha Prep30 minuta
servings: 6 për kontejner
kalorive: 360kcal

Pajisje

 • tenxhere gatimi

Përbërësit

 • 1 mund pulë në ujë
 • 1 / 2 qepë
 • 1 / 2 filxhan salcë pesto
 • 1 filxhan domate të copëtuar ose domate qershi
 • 1 / 4 filxhan vaj ulliri
 • 1 pkg makarona sipas zgjedhjes suaj spageti, makarona, kravatë
 • Djathë parmixhano për zbukurim

Udhëzime

 • Gatuajini makaronat sipas paketimit dhe vendosini në tas të madh
 • Prisni domate dhe qepë ndërsa makaronat janë duke gatuar
 • Shtoni pulë, perime, vaj ulliri dhe pesto në makaronat e gatuara
 • Zbukuroni me djathë parmixhano nëse dëshironi dhe shërbejeni të ngrohtë!