Nákup „Zdravý“ za rozpočet SNAP

Screenshot_2019-08-26 Príspevok GCFB

Nákup „Zdravý“ za rozpočet SNAP

V roku 2017 USDA informovala, že dvoma najlepšími nákupmi používateľa SNAP boli mlieko a nealkoholické nápoje. Správa tiež obsahovala, že 0.40 USD z každého dolára SNAP išlo na ovocie, zeleninu, chlieb, mlieko a vajcia. Ďalších 0.40 dolárov išlo na balené jedlá, obilniny, mlieko, ryžu a fazuľa. Zvyšných 0.20 dolárov ide na nealkoholické nápoje, čipsy, slané občerstvenie a dezerty. Nie je žiadnym tajomstvom, že nie všetci príjemcovia SNAP-u využívajú svoju pomoc na nákup zdravých potravín. Nezačínajme však predpokladať a tieto nákupy kritizovať. Rád by som vám pripomenul, že výživa sa na školách vyučuje zriedka a lekári zriedka poskytujú poradenstvo v tejto oblasti; Takže namiesto toho, aby sme robili závery o tom, prečo príjemcovia SNAP kupujú limonády a iné „nezdravé jedlá“, poďme preskúmať, ako tieto nákupy zmeniť!

Vaše doláre SNAP môžu byť použité na jedlá, ktoré budú trvať oveľa dlhšie počas vášho týždňa a mesiaca, čo skutočne váš dolár ešte viac pretiahne. Na oplátku dúfajme, že budete mať menej chorých dní alebo sa aspoň budete cítiť trochu viac nabití svojimi novými metódami nakupovania v potravinách. Priemerná domácnosť 4 osôb poberajúcich dávky SNAP v Texase získava dávky približne 460 dolárov mesačne (na základe internetového prieskumu by toto číslo mohlo u mnohých príjemcov vyzerať inak). To vychádza na rozpočet 160 dolárov za týždeň. Dodržiavanie rozpočtu je také dôležité, a preto je kľúčové plánovanie jedla. Prejdem si, ako vyzerajú zdravé raňajky, obedy, občerstvenie a večere v hodnote 160 dolárov.

Moje dobrodružstvo ma zaviedlo k miestnemu HEB, kde som urobil nejaké „zdravé“ nákupy. Pomocou tohto rozpočtu som vytvoril vzorový týždenný plán stravovania pre štvorčlennú rodinu.

Najskôr raňajky na týždeň. Pokúste sa kúpiť predmety, ktoré sa dajú použiť rôznymi spôsobmi; tým sa váš dolár ešte viac natiahne. Ak sú lacnejšie, rozhodnite sa pre značky obchodov. Pri nákupe spracovaného mäsa, napríklad slaniny a klobásy; skúsiť vyberte si prírodné produkty alebo výrobky so zníženým obsahom sodíka. Táto slanina bola jednou z našich „márnotratných“ vecí za 4.97 dolárov za balenie, ale stála za to! 100% celozrnná pšenica chlieb je najzdravší a bol iba 1.29 dolára, čo je len o pár centov viac ako biele pečivo. Vyberte si obyčajné jogurtynamiesto tých, ktoré už sú ochutené (sú plné pridaných cukrov); namiesto toho pridajte svoje vlastné prírodné sladidlá ako med a ovocie. Oslaďte si ovsené vločky rovnako! Nezabudnite tiež pridať veľa ovocia a zeleniny (naše sú na ďalších obrázkoch!)

$ 24.33

Vajcia - 18 ct: 2.86 dolárov

Slanina - 2 balíčky: 4.97 dolárov x 2 = 9.94 dolárov

Obyčajný nízkotučný jogurt: 1.98 dolárov

Oves - 42 oz: 1.95 dolárov

Med - 12 oz: 2.55 dolárov

Pomarančový džús + vápnik - ½ gal: 1.78 dolárov

1% mlieko - 1 gal: 1.98 dolárov

100% celozrnný chlieb - 1.29 USD

Ďalej je obed. Sendviče sú dobrou dostupnou voľbou. Vybrali sme si morku alebo šunku so syrom, a arašidové maslo + banán + med. Každý deň ho mixujte, aby bol zaujímavý. Syrový syr že sa porežete je lacnejšie ako kupovať už nakrájaný syr, navyše je to prirodzené! Pri výbere arašidového masla vyberte značku s najmenšie množstvo cukru. Ak je v rozpočte, vyberte si nižší obsah sodíka alebo prírodné odrody obedového mäsa. Použite zvyšky slaniny z raňajok a zeleninu z večere, aby ste sendviču pridali viac na chuti.

$ 20.91

100% celozrnný chlieb: 1.29 USD

Mandarínové pomaranče: 3.98 dolárov

Banány: 0.48 USD za libru, ~ 1.44 USD

Turecko - 10 oz: 2.50 dolárov

Šunka - 12 oz: 2.50 dolárov

Arašidové maslo - 16 oz: 2.88 dolárov

Syr - 32 oz: 6.32 dolárov

Občerstvenie je odporúčané po celý deň (pokiaľ je zdravé!) Tu je niekoľko skvelé možnosti: tvarohové kocky, čerstvé ovocie a zelenina, hummus, salsa, arašidové maslo + krekry, orechy, sušené ovocie a dokonca aj popcorn (s menším počtom pridaných solí). Nákup občerstvenia v objem vám môže pomôcť ušetriť peniaze; zvyčajne trvajú viac ako týždeň.

$ 18.98

Detská mrkva - 32 oz: 1.84 dolárov

Nesladená jablková omáčka - 46 oz: 1.98 dolárov

Trail mix - 42 oz: 7.98 dolárov

Popcorn - 5 oz: 1.79 dolárov

Preclíky - 15 oz: 1.50 dolárov

Kiwi - 3 / $ 1: 2.00 $

Hummus - 10 oz: 1.89 dolárov

Večere môžu byť ľahko najdrahším jedlom dňa. Vybrali sme položky, ktoré je možné použiť v viac jedál a dní. Pri výbere škatule si môžete v konzervách alebo vo fľašiach zvoliť položky, ktoré majú nižší obsah sodíka a cukru alebo neobsahujú vôbec žiaden. Konzervovaná a mrazená zelenina / ovocie sú rovnako zdravé ako čerstvé a niekedy sú lacnejšie. Vyberte si nekorenené mäso a dochuťte si ich sami. Niektoré z jedál, ktoré sme si vybrali, budú pripravené zvyšky alebo zostane dostatok zvyškov na ďalšie jedlo.

$ 14.23

Jedlo 1: Bravčové mäso na grile, pečené zemiaky a zelené fazuľky

Bravčové kotlety - 9 ct: 7.69 dolárov

Pečené zemiaky - 5 libier: 2.98 dolárov

BBQ omáčka - 14 oz: 2.00 dolárov

Zelené fazuľky - 2 plechovky: 0.78 USD x 2 = 1.56 USD

$ 15.47

2. jedlo: talianske kuracie mäso, hnedá ryža a brokolica

Kuracie prsia: 10.38 dolárov

Šalátový dresing - 14 oz: 1.86 dolárov

Brokolica - 12 oz: 1.28 $ x 2 = 2.56 $

Hnedá ryža - 16 oz: 0.67 dolárov

$ 11.94

Strava 3: Klobása, ryža a zelenina

Hovädzia klobása - 12 oz: 3.99 dolárov x 2 = 7.98 dolárov

Mrazená zelenina - 14 oz: 1.98 $ x 2 = 3.96 $

$ 9.63

Jedlo 4: Turecké tacos alebo quesadillas w / salsa

Tortilly - 0.98 dolárov

Čierne fazule - 15 oz: 0.78 $ x 2 = 1.56 $

Cibuľa: 0.98 USD

Paradajky - 1.48 dolárov

Avokádo - 0.68 USD x 2 = 1.36 USD

Pozemný moriak - 1 lb: 2.49 dolárov

Kukurica - 15.25 oz = 0.78 USD

5. jedlo: Turecké špagety so šalátom a cuketou

Organická šalátová zmes - 3.98 dolárov

Huby - 1.58 dolárov

Cherry paradajky - 1.68 dolárov

Uhorky - 2 x 0.50 USD = 1.00 USD

$ 14.88

Pozemný moriak - 1 lb: 2.49 dolárov

Pšeničné rezance - 16 oz: 1.28 dolárov

Cuketa - 0.98 USD / lb

Špagetová omáčka - 24 oz: 1.89 dolárov

$ 66.15

Náš súčet za večeru bol 66.15 dolárov; prináša náš celkový súčet

týždenná suma okolo 130 dolárov za všetky jedlá. Rozhodli sme sa ísť pod hranicu 160 dolárov, aby sme zohľadnili cenové rozdiely a umožnili individuálne preferencie potravín.

Zdravé bývanie je možné z rozpočtu, vyžaduje to len starostlivé plánovanie. Pokojne si tieto možnosti a jedlá zamiešajte; to, že hovorí, že ide o večeru, ešte neznamená, že to nemôže byť obed alebo raňajky!

—- Jade Mitchell, pedagóg výživy

—- Kelley Kocurek, internista RD

** Zrieknutie sa autorských práv: Nie sme vlastníkmi práv na žiadne značky a produkty zobrazené na týchto obrázkoch. Tieto obrázky používame na podporu zdravého a cenovo dostupného života. Všetky fotografie boli urobené na HEB. **