Вчитување на настани

Престојни настани

Навигација за пребарување и прегледи на настани

Настанот Видено Навигација

Октомври 2021

Chipotle прибирање средства

13 октомври @ 5:00 часот - 9: 00 часот
чипотел, 2760 Голф Автопат С
Лига Сити, TX 77573 Соединети Држави
+ Google на сајтот

Поддржете ја нашата мисија кога вечерате во Чипотле во Лига Сити, во среда, 13 -ти октомври, од 5 до 9 часот. 33% од вашето купување ќе биде донирано на GCFB !! Покажете го флаерот од вашиот паметен телефон или кажете му на благајната дека ја поддржува банката за храна во округот Галвестон. За онлајн нарачки, користете го кодот EKFFM8G пред одјавување во полето "промо". (Chipotle.com или апликацијата Chipotle) 

Дознај повеќе "

Настан за собирање средства на Jimими Чангас

26 октомври @ 11:00 часот - 9: 00 часот
Jimими Чангас Лига Сити, 2504 S. Gulf Fwy
Лига град, TX 77573 Соединети Држави
+ Google на сајтот

  Враќањето е лесно и вкусно со myими Чангас! Посетете ја локацијата на ресторанот Jimими Чангас Лига Сити во секое време во вторник, 26 -ти октомври и тие ќе донираат 20% од вашата конечна сметка на банката за храна во округот Галвестон. Покажете го флаерот или споменете го GCFB на вашиот сервер. Вечера или Извади!

Дознај повеќе "

Прогонувана мешалка за магацини, забава за вмрежување и костуми

29 октомври @ 7:00 часот - 10: 00 часот
Прогонет магацин, 213 6th улица Север
Тексас Сити, TX 77590 Соединети Држави
+ Google на сајтот

Ново оваа година, за нашиот 3 -ти Годишен фонд за собирање средства за опседнати магацини, ќе бидеме домаќини на Миксер, вмрежување и забава за костими што се одржаа во складиштето со опседнувања! Петок 29 октомври 2021 година од 7 до 10 часот Музика, освежување, духови, мезе, натпревар за костими и повеќе, организирани во складиштето со опседнувања !! 21+ Само $ 50/ единечен билет $ 80/2 пакет билет Купете билети ТУКА Духови обезбедени од           

Дознај повеќе "

Ноќ на вештерките карневал

30 октомври @ 1:00 часот - 5: 00 часот
Прогонет магацин, 213 6th улица Север
Тексас Сити, TX 77590 Соединети Држави
+ Google на сајтот

Ново оваа година, БЕСПЛАТЕН настан ширум заедницата со разни продавачи и агенции во заедницата за сите да уживаат пред главната атракција, Складиштето со опседнувања! Трик-лекување 

Дознај повеќе "

Прогонет настан за собирање средства на магацин

30 октомври @ 5:00 часот - 10: 00 часот
Прогонет магацин, 213 6th улица Север
Тексас Сити, TX 77590 Соединети Држави
+ Google на сајтот

Назад по популарна побарувачка, GCFB ќе биде домаќин на третиот годишен складиште за прогонувани! Срцето и душата на нашите операции ќе се претворат во уникатно искуство со опседната куќа за да помогне да се соберат потребните средства за поддршка на нашата мисија за ставање крај на гладот ​​во округот Галвестон. Пријателски за семејството за сите возрасти. Влез $ 3/ лице - влез за еден (10 години и под Бесплатно) $ 2 ќе ви помогне да обезбедите 10 оброци Купете билети ТУКА, сабота, 40 октомври 30 часот - 5 часот 10 213 -та улица Север,…

Дознај повеќе "

ноември 2021

Настан за собирање средства на Jimими Чангас

29 ноември @ 11:00 часот - 9: 00 часот
Jimими Чангас Лига Сити, 2504 S. Gulf Fwy
Лига град, TX 77573 Соединети Држави
+ Google на сајтот

Враќањето е лесно и вкусно со myими Чангас! Посетете ја локацијата на ресторанот Cityими Чангас Лига Сити во секое време во понеделник, 29 -ти ноември и тие ќе донираат 20% од вашата конечна сметка на банката за храна во округот Галвестон. Покажете го флаерот или споменете го GCFB на вашиот сервер. Вечера или Извади!

Дознај повеќе "

декември 2021

Дедо Мраз

декември 19
Одморалиште Сан Луис, Бул. 5222 Seawall
Галвстон, TX 77551 Соединети Држави
+ Google на сајтот

Дедо Мраз доаѓа! И тој ја враќа LУБОВТА! Така, пронајдете го тој божиќен дух и придружете ни се во недела, 19 декември 2021 година во одморалиштето Сан Луис за Santa Hustle® Galveston 5k, Half Marathon и Kids Dash. Приходите од овој настан ќе бидат од корист за Банката за храна во округот Галвестон! Придружете се на забавата и изведете го курсот! Ново оваа година, курсот ќе биде на Seawall. Уживајте во прекрасните погледи на плажата! Заинтересирани за учество на трката, кликнете ТУКА ...

Дознај повеќе "
+ Извоз Настани