SNAP бюджетінен «сау» сатып алу

Скриншот_2019-08-26 GCFB хабарламасы

SNAP бюджетінен «сау» сатып алу

2017 жылы USDA SNAP пайдаланушысының тақта бойынша сатып алуларының ең жақсы екеуі сүт пен алкогольсіз сусындар болғанын хабарлады. Сондай-ақ, есепте әр SNAP долларының 0.40 доллары жемістерге, көкөністерге, нанға, сүтке және жұмыртқаға тиесілі екендігі айтылды. Тағы 0.40 доллар оралған тағамға, жармаға, сүтке, күрішке және бұршаққа түсті. Қалған 0.20 доллар алкогольсіз сусындарға, чиптерге, тұзды тағамдар мен десерттерге кетеді. Жасыратыны жоқ, SNAP алушыларының барлығы да өз көмектерін пайдалы тағамдарды сатып алуға пайдаланбайды. Болжамдар жасай бастамайық және осы сатып алуларды сынамайық. Мен мектептерде тамақтану сирек оқытылатындығын және дәрігерлер бұл мәселе бойынша кеңестерді сирек беретінін еске салғым келеді; сондықтан SNAP алушылары газдалған сусындар мен басқа «зиянды тағамдарды» неге сатып алып жатқандығы туралы қорытынды жасауға асықпай, осы сатып алуларды қалай өзгерту керектігін қарастырайық!

Сіздің SNAP долларларыңыз сіздің аптаныз бен айыңызда ұзақ уақытқа созылатын тамақ үшін пайдаланылуы мүмкін, бұл сіздің долларыңызды одан әрі созады. Бұған жауап ретінде, сізде ауру күндеріңіз аз болады, немесе, ең болмағанда, азық-түлік сатып алудың жаңа әдістерімен біраз күш жігерленесіз деп үміттенемін. Техаста SNAP жәрдемақысын алатын орташа есеппен 4 адамнан тұратын үйге айына $ 460 жәрдемақы төленеді (интернет-зерттеулер негізінде бұл сан көптеген алушылар үшін әр түрлі көрінуі мүмкін). Бұл аптасына 160 доллар бюджетке шығады. Бюджетте қалу өте маңызды, соған көмектесу үшін тамақтануды жоспарлау маңызды. Мен 160 доллар тұратын пайдалы таңғы ас, түскі ас, тағамдар мен түскі астардың қандай түрін көремін.

Менің шытырман оқиғам мені жергілікті ЖОО-ға апарады, онда мен «сау» сауда жасадым. Мен осы бюджетті пайдаланып, төрт адамнан тұратын отбасыға арналған апталық тамақтану жоспарының үлгісін жасадым.

Алдымен таңғы асты бір аптаға ішіңіз. Бірнеше тәсілмен пайдалануға болатын заттарды сатып алуға тырысыңыз; бұл сіздің долларыңызды одан әрі созады. Арзан болған кезде дүкен брендтерін таңдап алыңыз. Бекон және шұжық сияқты өңделген ет сатып алсаңыз; тырысыңыз табиғи немесе натрийі аз өнімдерді таңдаңыз. Бұл бекон біздің «шашыраңқы» заттарымыздың бірі болды, бір пакет үшін 4.97 доллар болды, бірақ оған тұрарлық! 100% бидай нан ең пайдалы болып табылады және оның бағасы 1.29 доллар болды, бұл ақ наннан бірнеше цент артық. Таңдау қарапайым йогурттар, хош иістендірілгендердің орнына (оларға қант қосылған); орнына өзіңдікін қос бал мен жемістер сияқты табиғи тәттілендіргіштер. Сұлы ұныңызды дәл осылай тәттілеңіз! Көптеген жемістер мен көкөністерді де қосыңыз (біздікі кейінгі суреттерде!)

$24.33

Жұмыртқа - 18 кт: 2.86 доллар

Бекон - 2 пкг: $ 4.97 x 2 = $ 9.94

Қарапайым майсыз йогурт: $ 1.98

Сұлы - 42 унция: $ 1.95

Бал - 12 унция: 2.55 доллар

Апельсин шырыны + кальций - гал: 1.78 доллар

1% сүт - 1 гал: 1.98 доллар

100% бидай наны - 1.29 доллар

Келесі - түскі ас. Сэндвичтер - қол жетімді жақсы нұсқа. Біз күркетауықты немесе ветчинаны ірімшікпен, ал жержаңғақ майын + банан + балды таңдадық. Қызықты болу үшін оны күн сайын араластырыңыз. Жаппай ірімшік өзіңіз кескеніңіз кесілген ірімшікті сатып алуға қарағанда арзан, сонымен қатар бұл табиғи! Жержаңғақ майын таңдағанда, маркасын таңдаңыз қанттың ең аз мөлшері. Егер бюджетте болса, таңдаңыз төмен натрий немесе табиғи сорттары түскі ас еті. Сэндвичке көбірек дәм қосу үшін таңғы ас кезінде қалған беконды, кешкі ас кезінде көкөністерді қолданыңыз.

$20.91

100% бидай наны: 1.29 доллар

Мандарин апельсиндері: $ 3.98

Банандар: бір фунт үшін 0.48 доллар, ~ 1.44 доллар

Түркия - 10 унция: 2.50 доллар

Хам-12 унция: 2.50 доллар

Жержаңғақ майы - 16 унция: $ 2.88

Ірімшік - 32 унция: 6.32 доллар

Тіскебасар күні бойы көтермеленіп отырады (егер олар дені сау болса!) Міне бірнеше тамаша опциялар: ірімшік текшелері, жаңа піскен жемістер мен көкөністер, гумус, сальса, жержаңғақ майы + крекер, жаңғақ, кептірілген жемістер және тіпті попкорн (тұз аз қосылады). Тіскебасар сатып алу сусымалы ақша үнемдеуге көмектесе алады; олар әдетте бір аптадан астам уақытқа созылады.

$18.98

Сәбіз - 32 унция: $ 1.84

Тәтті емес алма - 46 унция: $ 1.98

Trail mix - 42 унция: $ 7.98

Попкорн - 5 унция: $ 1.79

Pretzels - 15 унция: $ 1.50

Киви - 3 / $ 1: $ 2.00

Хумус - 10 унция: $ 1.89

Кешкі ас күннің ең қымбат тамағы бола алады. Біз қолдануға болатын заттарды таңдадық бірнеше тағамдар мен күндер. Қорапты таңдағанда, консервіленген немесе бөтелкедегі заттар құрамында натрий мен қант мөлшері аз немесе мүлдем қосылмаған заттарды таңдайды. Консервіленген және мұздатылған көкөністер / жемістер жаңа піскен жемістер сияқты пайдалы және кейде арзанға түседі. Дәмсіз еттерді таңдап, оларды өзіңіз дәмдеңіз. Біз таңдаған тағамдардың бір бөлігі дайындалады қалдықтар немесе басқа тамақ жасау үшін қалған заттар бар.

$14.23

1-тамақ: барбекю шошқа еті, пісірілген картоп және жасыл бұршақ

Шошқа еті - 9 кт: 7.69 доллар

Пісірілген картоп - 5 фунт: $ 2.98

Барбекю тұздығы - 14 унция: $ 2.00

Жасыл бұршақ - 2 банка: $ 0.78 x 2 = $ 1.56

$15.47

2-тамақ: итальяндық тауық еті, қоңыр күріш және брокколи

Тауықтың төс еті: 10.38 доллар

Салат тұздығы - 14 унция: $ 1.86

Брокколи - 12 унция: $ 1.28 x 2 = $ 2.56

Қоңыр күріш - 16 унция: 0.67 доллар

$11.94

3-тамақ: шұжық, күріш және көкөністер

Сиыр етінен жасалған шұжық - 12 унция: $ 3.99 x 2 = $ 7.98

Мұздатылған көкөністер - 14 унция: $ 1.98 x 2 = $ 3.96

$9.63

4-тамақ: сальса түріндегі тако немесе квесадилла

Тортилла - 0.98 доллар

Қара бұршақ - 15 унция: 0.78 x 2 = 1.56 доллар

Пияз: 0.98 доллар

Қызанақ - 1.48 доллар

Авокадо - $ 0.68 x 2 = $ 1.36

Жердегі күркетауық - 1 фунт: 2.49 доллар

Жүгері - 15.25 унция = 0.78 доллар

5-ші ас: салат пен цуккини қосылған Түркия спагеттиі

Органикалық салат қоспасы - $ 3.98

Саңырауқұлақтар - $ 1.58

Шие қызанақтары - 1.68 доллар

Қияр - 2 х $ 0.50 = 1.00 доллар

$14.88

Жердегі күркетауық - 1 фунт: 2.49 доллар

Бидай кеспесі - 16 унция: $ 1.28

Цуккини - 0.98 доллар / фунт

Спагетти тұздығы - 24 унция: $ 1.89

$66.15

Біздің кешкі асқа барлығы 66.15 доллар болды; біздің жиынтығымызды келтіру

аптасына барлық тамақтану үшін шамамен 130 доллар. Біз баға айырмашылықтарына жол беру үшін және азық-түліктің жекелеген түрлеріне мүмкіндік беру үшін $ 160 белгісінен өтуді жөн көрдік.

Салауатты өмір бюджеттен мүмкін, тек мұқият жоспарлауды қажет етеді. Осы опциялар мен тағамдарды араластыруға қымсынбаңыз; егер бұл түскі ас деп айтылса, бұл түскі немесе таңғы ас болуы мүмкін емес дегенді білдірмейді!

—- Джейд Митчелл, тамақтану бойынша тәрбиеші

—- Келли Кочурек, RD интерн

** Авторлық құқықтан бас тарту: Біз осы суреттерде көрсетілген брендтер мен өнімдердің ешқайсысына құқығымыз жоқ. Біз бұл суреттерді салауатты және қол жетімді өмірді насихаттауға көмектесу үшін қолданамыз. Барлық суреттер HEB-де түсірілген. **