„Egészséges” vásárlás SNAP költségvetéssel

Screenshot_2019-08-26 GCFB közzététele

„Egészséges” vásárlás SNAP költségvetéssel

2017-ben az USDA arról számolt be, hogy az SNAP felhasználó két legfontosabb vásárlása a tej és az üdítők voltak. A jelentés azt is tartalmazta, hogy minden SNAP dollárból 0.40 dollár került gyümölcsökre, zöldségekre, kenyérre, tejre és tojásra. További 0.40 dollár csomagolt ételekre, gabonafélékre, tejre, rizsre és babra került. A fennmaradó 0.20 dollár üdítőkre, chipsekre, sós rágcsálnivalókra és desszertekre kerül. Nem titok, hogy nem minden SNAP-címzett használja fel segítségét egészséges ételek vásárlásához. De ne kezdjünk feltételezéseket tenni és kritizálni ezeket a vásárlásokat. Szeretném emlékeztetni Önöket arra, hogy a táplálkozást ritkán tanítják az iskolákban, és az orvosok ritkán adnak tanácsot a témában; tehát ahelyett, hogy arra következtetnénk, hogy miért vásárolnak SNAP-os szódavízeket és más „ócska ételeket”, vizsgáljuk meg, hogyan lehet ezeket a vásárlásokat megváltoztatni!

A SNAP-dollárokat fel lehet használni olyan étkezésekre, amelyek sokkal tovább tartanak a héten és a hónapon keresztül, és valóban tovább nyújtják a dollárt. Cserébe remélhetőleg kevesebb betegnapod lesz, vagy legalábbis kicsit jobban energizálod magad az új élelmiszerbolt-vásárlási módszereidben. A négy SNAP-ellátásban részesülő átlagos háztartás Texasban hozzávetőleg 4 USD / hó ellátást kap (az internetes kutatások alapján ez a szám sok kedvezményezett számára másként nézhet ki). Ez heti 460 dolláros költségvetéssel jár. A költségvetés megtartása olyan fontos, és ennek segítése érdekében az étkezés megtervezése kulcsfontosságú. Átmegyek 160 dollár értékű egészséges reggelit, ebédet, harapnivalót és vacsorát.

Kalandom egy helyi HEB-re vezet, ahol „egészséges” vásárlásokat végeztem. Ennek a költségvetésnek a felhasználásával készítettem egy heti étkezési tervet egy négytagú család számára.

Először reggelire egy hétre. Próbálja meg megvásárolni a többféleképpen használható tárgyakat; ez még jobban meg fogja feszíteni a dollárt. Válassza az áruházi márkákat, ha olcsóbb. Feldolgozott húsok, például szalonna és kolbász vásárlása esetén; megpróbálni válasszon természetes vagy csökkentett nátriumtartalmú termékeket. Ez a szalonna volt az egyik „fröccs” termékünk, csomagonként 4.97 dollárért, de megéri! 100% teljes kiőrlésű a kenyér a legegészségesebb, és csupán 1.29 dollár volt, csak néhány centtel több, mint a fehér kenyér. Választ sima joghurtok, a már ízesítettek helyett (amelyek cukrot tartalmaznak); ehelyett adja hozzá a sajátját természetes édesítőszerek, mint a méz és a gyümölcsök. Édesítse ugyanúgy a zabpelyhet! Győződjön meg róla, hogy rengeteg gyümölcsöt és zöldséget is ad hozzá (a miénk későbbi képeken látható!)

$24.33

Tojás- 18 ct: 2.86 USD

Szalonna - 2 db: 4.97 USD x 2 = 9.94 USD

Sima, alacsony zsírtartalmú joghurt: 1.98 USD

Zab - 42 oz: 1.95 USD

Méz - 12 oz: 2.55 USD

Narancslé + kalcium - ½ gal: 1.78 USD

1% tej- 1 gal: 1.98 USD

100% teljes kiőrlésű kenyér- 1.29 USD

A következő az ebéd. A szendvicsek jó megfizethető lehetőség. Törökországot vagy sonkát választottunk sajttal, mogyoróvajat + banánt + mézet. Keverje össze minden nap, hogy érdekes maradjon. Ömlesztett sajt hogy levágja magát, olcsóbb, mint a már szeletelt sajtot vásárolni, ráadásul természetes! A mogyoróvaj kiválasztásakor válassza ki a márkát a a legkevesebb cukor. Ha a költségvetésben szerepel, válassza a lehetőséget alacsonyabb nátriumtartalmú vagy természetes fajták ebéd húsból. Használjon reggeli és zöldségfélék maradékát a vacsorától, hogy még több ízt adjon a szendvicséhez.

$20.91

100% teljes kiőrlésű kenyér: 1.29 USD

Mandarin narancs: 3.98 USD

Banán: 0.48 USD fontonként, ~ 1.44 USD

Törökország - 10 oz: 2.50 USD

Sonka - 12 oz: 2.50 USD

Mogyoróvaj - 16 oz: 2.88 USD

Sajt - 32 oz: 6.32 USD

A harapnivalókat egész nap javasoljuk (mindaddig, amíg egészségesek!) Íme néhány nagyszerű lehetőségek: sajtkockák, friss gyümölcsök és zöldségek, hummus, salsa, mogyoróvaj + keksz, dió, szárított gyümölcs és még pattogatott kukorica (kevesebb só hozzáadásával). Snackek vásárlása ömlesztett pénzt takaríthat meg; általában több mint egy hétig tartanak.

$18.98

Baba sárgarépa - 32 oz: 1.84 USD

Nem édesített almaszósz - 46 oz: 1.98 USD

Trail mix - 42 oz: 7.98 USD

Popcorn - 5 oz: 1.79 USD

Perec - 15 oz: 1.50 USD

Kiwis- 3 / $ 1: $ 2.00

Hummus - 10 oz: 1.89 USD

A vacsorák könnyen a nap legdrágább ételei lehetnek. Olyan elemeket választottunk, amelyekben felhasználhatók több étel és nap. A doboz kiválasztásakor a konzerv vagy palackozott termékek olyan nátrium- és cukortartalmú elemeket válasszanak, amelyek egyáltalán nincsenek hozzáadva. A konzerv és fagyasztott zöldségek / gyümölcsök ugyanolyan egészségesek, mint a frissek, és olcsóbbak. Válasszon nem fűszerezett húsokat, és saját maga fűszerezze őket. Néhány általunk választott étel elkészül maradék vagy elegendő tárgy maradjon egy másik étkezés elkészítéséhez.

$14.23

1. étkezés: BBQ sertéshús, sült burgonya és zöldbab

Sertésszelet - 9 ct: 7.69 USD

Sült burgonya - 5 font: 2.98 USD

BBQ szósz - 14 oz: 2.00 USD

Zöldbab - 2 doboz: 0.78 USD x 2 = 1.56 USD

$15.47

2. étkezés: olasz csirke, barna rizs és brokkoli

Csirkemell: 10.38 USD

Salátaöntet - 14 oz: 1.86 USD

Brokkoli - 12 oz: 1.28 USD x 2 = 2.56 USD

Barna rizs - 16 oz: 0.67 USD

$11.94

3. étkezés: Kolbász, rizs és zöldségek

Marhahús kolbász - 12 oz: 3.99 USD x 2 = 7.98 USD

Fagyasztott zöldségek - 14 oz: 1.98 USD x 2 = 3.96 USD

$9.63

4. étkezés: pulyka tacók vagy quesadillák salzával

Tortilla- 0.98 USD

Fekete bab - 15 oz: 0.78 USD x 2 = 1.56 USD

Hagyma: 0.98 USD

Paradicsom- $ 1.48

Avokádó- 0.68 USD x 2 = 1.36 USD

Őrölt pulyka - 1 font: 2.49 USD

Kukorica - 15.25 oz = 0.78 USD

5. étkezés: pulyka spagetti salátával és cukkinivel

Bio salátakeverék - 3.98 USD

Gomba- 1.58 USD

Cseresznyeparadicsom - 1.68 dollár

Uborka - 2 x 0.50 USD = 1.00 USD

$14.88

Őrölt pulyka - 1 font: 2.49 USD

Búztészta - 16 oz: 1.28 USD

Cukkini- 0.98 USD / lb

Spagetti szósz - 24 oz: 1.89 USD

$66.15

A vacsoránk összege 66.15 dollár volt; így a teljes

heti összege körülbelül 130 dollár minden étkezéshez. Úgy döntöttünk, hogy a 160 dolláros jelzés alá esünk, hogy lehetővé tegyük az árkülönbségeket és lehetővé tegyük az egyéni étkezési preferenciákat.

Az egészséges életmód költségkerettel lehetséges, csak alapos tervezésre van szükség. Bátran keverje össze ezeket a lehetőségeket és ételeket; Csak azért, mert azt mondja, hogy ez egy vacsora, még nem jelenti azt, hogy ez nem lehet ebéd vagy reggeli!

—- Jade Mitchell, táplálkozási oktató

—- Kelley Kocurek, RD intern

** Szerzői jogi felelősség kizárása: Nem rendelkezünk a képeken látható márkák és termékek jogaival. Ezeket a képeket az egészséges és megfizethető életmód elősegítéséhez használjuk. Az összes kép a HEB-n készült. **

Ez bezárul 20 másodperc