Kupovina „Zdrave“ na SNAP budžet

Screenshot_2019-08-26 Post GCFB

Kupovina „Zdrave“ na SNAP budžet

U 2017. godini USDA je izvijestila da su dvije najpopularnije kupovine korisnika SNAP-a bile mlijeko i bezalkoholna pića. Izvještaj je također sadržao da je 0.40 američkih dolara od svakog SNAP-ovog dolara odlazilo na voće, povrće, hljeb, mlijeko i jaja. Još 0.40 dolara otišlo je u pakirana jela, žitarice, mlijeko, pirinač i grah. Preostalih 0.20 dolara odlazi na bezalkoholna pića, čips, slane grickalice i deserte. Nije tajna da svi primatelji SNAP-a ne koriste njihovu pomoć za kupovinu zdrave hrane. Ali nemojmo počinjati sa pretpostavkama i kritizirati ove kupovine. Želio bih vas podsjetiti da se prehrana rijetko uči u školama, a liječnici rijetko nude savjete na tu temu; pa, umjesto da prebrzo donosimo zaključke o tome zašto primaoci SNAP-a kupuju gazirana pića i drugu „smeću“, istražimo kako promijeniti te kupovine!

Vaši SNAP dolari mogu se koristiti za obroke koji će trajati toliko duže kroz vaš tjedan i mjesec, uistinu produžujući vaš dolar. Zauzvrat, nadamo se da ćete imati manje dana bolovanja ili ćete se barem malo više osjećati energijom svojih novih metoda kupovine namirnica. Prosječno domaćinstvo od 4 osobe koje primaju SNAP beneficije u Teksasu dobija beneficije od približno 460 USD mjesečno (na osnovu istraživanja na Internetu, ovaj bi broj za mnoge korisnike mogao izgledati drugačije). To izlazi na budžet od 160 dolara sedmično. Održavanje proračuna je toliko važno, a za pomoć u tome najvažnije je planiranje obroka. Proći ću kroz to kako izgledaju zdravi doručci, ručkovi, grickalice i večere vrijedni 160 dolara.

Moja me avantura vodi do lokalnog HEB-a gdje sam obavio "zdravu" kupovinu. Napravio sam primjer sedmičnog plana obroka za četveročlanu porodicu koristeći ovaj budžet.

Prvo doručak na tjedan dana. Pokušajte kupiti predmete koji se mogu koristiti na više načina; ovo će vam još više rastezati dolar. Odlučite se za robne marke kada su jeftinije. Ako kupujete prerađeno meso, poput slanine i kobasica; pokusaj odaberite prirodne proizvode ili one sa smanjenim natrijumom. Ova slanina bila je jedan od naših "razmetanih" predmeta po cijeni od 4.97 dolara po paketu, ali itekako se isplati! 100% integralna pšenica kruh je najzdraviji i koštao je samo 1.29 dolara, samo nekoliko centi više od bijelog hljeba. Odaberite obični jogurti, umjesto onih koji su već aromatizirani (oni su napunjeni dodanim šećerima); umjesto toga dodajte svoje prirodna zaslađivača poput meda i voća. Zasladite svoju zobene pahuljice na isti način! Obavezno dodajte i puno voća i povrća (naše je na kasnijim slikama!)

$ 24.33

Jaja - 18 ct: 2.86 dolara

Slanina - 2 pkgs: 4.97 USD x 2 = 9.94 USD

Obični nemasni jogurt: 1.98 dolara

Zob - 42 oz: 1.95 dolara

Med - 12 oz: 2.55 dolara

Sok od pomorandže + kalcij - 1.78 l: XNUMX dolara

1% mlijeka - 1 gal: 1.98 USD

100% hljeb od cjelovite pšenice - 1.29 USD

Sljedeći je ručak. Sendviči su dobra povoljna opcija. Odabrali smo puretinu ili šunku sa sirom, te maslac od kikirikija + banana + med. Pomiješajte ga svaki dan da bude zanimljivo. Bulk sir to što se porežete jeftinije je od kupovine već narezanog sira, plus je prirodno! Kada birate maslac od kikirikija, odaberite marku sa najmanja količina šećera. Ako je u budžetu, odaberite niže natrijumove ili prirodne sorte mesa za ručak. Upotrijebite ostatke slanine od doručka i povrća od večere kako biste dodali više okusa svom sendviču.

$ 20.91

100% hljeb od cjelovite pšenice: 1.29 USD

Mandarine: 3.98 dolara

Banane: 0.48 USD po funti, ~ 1.44 USD

Turska - 10 oz: 2.50 dolara

Šunka - 12 oz: 2.50 dolara

Maslac od kikirikija - 16 oz: 2.88 dolara

Sir - 32 oz: 6.32 dolara

Grickalice se potiču tijekom dana (sve dok su zdrave!) Evo nekoliko sjajne opcije: kockice sira, svježe voće i povrće, humus, salsa, puter od kikirikija + krekeri, orašasti plodovi, suho voće pa čak i kokice (s manje soli). Kupovina grickalica u bulk može vam pomoći uštedjeti novac; obično traju više od tjedan dana.

$ 18.98

Dječja šargarepa - 32 oz: 1.84 dolara

Nezaslađeni umak od jabuka - 46 oz: 1.98 dolara

Trail mix - 42 oz: 7.98 dolara

Kokice - 5 oz: 1.79 dolara

Pereci - 15 oz: 1.50 dolara

Kivi- 3/1 $: 2.00 USD

Humus - 10 oz: 1.89 dolara

Večere lako mogu biti najskuplji obrok u danu. Odabrali smo predmete u kojima se može koristiti više jela i dana. Kada birate kutiju, proizvodi u konzervi ili u bocama biraju one koji sadrže manje natrija i šećera ili koji uopće nemaju dodatak. Konzervirano i smrznuto povrće / voće jednako je zdravo kao i svježe, a ponekad je i jeftinije. Odaberite nesezonsko meso i sami ga začinite. Neki od obroka koje smo odabrali bit će pripremljeni ostaci ili vam ostane dovoljno predmeta da napravite još jedan obrok.

$ 14.23

Obrok 1: Roštilj svinjetina, pečeni krompir i boranija

Svinjski kotleti - 9 ct: 7.69 USD

Pečeni krompir - 5 funti: 2.98 dolara

BBQ sos - 14 oz: 2.00 dolara

Zeleni pasulj - 2 limenke: 0.78 USD x 2 = 1.56 USD

$ 15.47

Obrok 2: Italijanska piletina, smeđa riža i brokula

Pileća prsa: 10.38 dolara

Preliv za salatu - 14 oz: 1.86 dolara

Brokula - 12 oz: 1.28 dolara x 2 = 2.56 dolara

Smeđa riža - 16 oz: 0.67 dolara

$ 11.94

Obrok 3: Kobasica, riža i povrće

Goveđa kobasica - 12 oz: 3.99 USD x 2 = 7.98 USD

Smrznuto povrće - 14 oz: 1.98 USD x 2 = 3.96 USD

$ 9.63

Obrok 4: Tacos od puretine ili quesadillas sa salsom

Tortilje - 0.98 dolara

Crni grah - 15 oz: 0.78 USD x 2 = 1.56 USD

Luk: 0.98 dolara

Paradajz - 1.48 dolara

Avokado - 0.68 USD x 2 = 1.36 USD

Mljevena puretina - 1 lb: 2.49 dolara

Kukuruz - 15.25 oz = 0.78 USD

Obrok 5: Turski špageti sa salatom i tikvicama

Organski miks salata- 3.98 USD

Gljive - 1.58 dolara

Cherry paradajz - 1.68 dolara

Krastavci - 2 x 0.50 USD = 1.00 USD

$ 14.88

Mljevena puretina - 1 lb: 2.49 dolara

Rezanci od pšenice - 16 oz: 1.28 dolara

Tikvice- 0.98 USD / lb

Umak od špageta - 24 oz: 1.89 dolara

$ 66.15

Ukupan iznos za večeru bio nam je 66.15 dolara; donoseći naš ukupan

sedmični iznos od oko 130 USD za sve obroke. Odlučili smo ići ispod granice od 160 dolara kako bismo dozvolili razlike u cijenama i omogućili individualne preferencije hrane.

Zdrav život moguć je uz ograničenje, samo treba pažljivo planirati. Slobodno pomiješajte ove opcije i obroke; samo zato što piše da je to večera, ne znači da ne može biti ni obrok ni doručak!

—- Jade Mitchell, pedagog za prehranu

—- Kelley Kocurek, pripravnik iz RD-a

** Izjava o odricanju autorskih prava: Ne posjedujemo prava ni na jedan brend i proizvod prikazan na ovim slikama. Ove slike koristimo za promociju zdravog i pristupačnog života. Sve slike su snimljene na HEB. **